Co je u nás nového?

Starší žactvo znovu na startu!

Třetí kolo závodů proběhlo za úmorného tepla v Dobrušce. Děvčata nastoupila bez nemocné opory Zuzky Sedláčkové a v průběhu závodu musela pro zranění odstoupit Áďa Davidová. Chybějící body tak nakonec stačily na 9. místo. Osobní rekordy zaznamenávají : Kačka Ježková (oštěp), Áďa Davidová (150m), Nelča Glosová (150m), Natálka Růžičková (výška) a Vojta Bezouška (výška).

Malá poznámka na závěr. Dobruška má nádherný sportovní areál a může být příkladem jak mají sportoviště vypadat.

Máme pro vás zachyceno pár momentek: https://atletikadknl.rajce.idnes.cz/3._kolo_starsi_zactvo_Dobruska/Druhé oddílové závody

Za krásného počasí se uskutečnily na domácím stadionu závody pro přípravku , žáky ,dospělé a dokonce i pro některé odvážné rodiče. Čtyři desítky sportovců soupeřily na trati 60 metrů, ve skoku do výšky či dálky. Nechyběla ani výborná podpora rodičů a samozřejmě sladká odměna pro závodníky. Někteří prckové si poprvé vyzkoušeli závodní atmosféru a soupeření mezi sebou. Tato akce nás utvrdila, že určitě nebude poslední a již teď chystáme další.

Jak jsme si tento den užili se můžete podívat v naší fotogalerii https://atletikadknl.rajce.idnes.cz/Oddilove_zavody_2022/

Ten čas letí, aneb 3. kolo přípravky za námi!

Něco málo z druhého kola, které se konalo na krásném atletickém stadionu v Trutnově:

Máme radost, že děti baví závodit a ničeho se nebojí. Kluci i holky skončili na pěkném pátém místě. Mezi padesáti závodníky skončila Viktorie Zbraňková na 7.místě a Kačka Šubrtová 8.místě. Mezi chlapci se na 8.místě umístil Tonda Ježek. Gratulujeme!!!

Ve čtvrtek 9.6. jsme mohli být na děti právem pyšní. Holky a kluci předvedli svoji natrénovanou techniku a fyzičku a to se podepsalo i na celkovém výsledku. V tomto kole obsadili kluci třetí místo a holky čtvrté. Ještě jednou gratulujeme a děkujeme! =) 

Jednotlivé výsledky dětí můžete naleznout zde: https://online.atletika.cz/vysledky/64027/1080


Kdepak máme mladší žactvo?

Jak tak koukám, je to slabší a slabší... Kde jsou roky, kdy nás na závody jezdil plný autobus? Dívčí družstvo, které bojovalo 2.9. v Trutnově bych spočítala na prstech jedné ruky. 

Holky se však nevzdaly a zvládly vybojovat patnáct bodů! "Hvězdou" závodu se pro nás stala Nelča Glosová, které překvapila osobním rekordem v běhu na 150m a také ve skoku vysokém (141cm). 

Holky, díky za bojovnost a příště snad v hojnějším počtu.


1. KOLO KPD PŘÍPRAVEK, SKUPINA C

První kolo krajského přeboru družstev přípravky máme úspěšně za sebou!

Včera 5.5. 2022 jste mohli na stadionu pod Hankovým domem zahlédnout zhruba 100 mladých a nadějných sportovců. Závodilo se v běhu na 60m, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a během na 600m. I přes nepříznivé počasí zvládly děti absolvovat všechny disciplíny s úsměvem. Máme velkou radost nejen z výsledků, ale i celkového nasazení a soutěživosti dětí. 

Druhé kolo nás čeká ve čtvrtek 19. 5. v Trutnově, dorazte podpořit své ratolesti, budeme rádi!

Výsledky jednotlivců a celkově týmu naleznete zde: https://online.atletika.cz/vysledky/64442

Pár fotografií ze závodů naleznete v sekci fotogalerie. Vlastníte nějaké fotky ze závodů a chcete se s námi o ně podělit? Pošlete nám je na e- mail: atletikadknl@email.cz


Děkujeme! Krajský přebor družstev a jednotlivců staršího žactva

A je to tady! První venkovní závody našeho staršího žactva. Na krásném atletickém stadionu v Novém Městě nad Metují měli žáci i žákyně možnost předvést své síly a dovednosti získané v zimní přípravě. V celkovém hodnocení se kluci umístili na osmém místě a děvčata byla sedmá. O lepší umístění nás připravila velká absence závodníků (nemoc, teplota, nemoc, teplota........).
O velké překvapení se postaral Matěj Bezouška , který při svém prvním startu obsadil 3.místo ve skoku vysokém. V osobním rekordu vyhrála hod kladivem Kačka Ježková a po zásluze si odváží zlato. Její výkon ji téměř jistě zajišťuje účast na MČR žactva. Medailistům gratulujeme a všem ostatním velký dík za nasazení a reprezentaci oddílu.

Druhé kolo je již za rohem (1. 5. 2022), tak snad už v hojnějším počtu.

Zachytili jsme pro vás pár momentů ze závodů - naleznete ve fotogalerii. 

Celkové výsledky si můžete prohlédnout zde: https://online.atletika.cz/vysledky/63666/990

Starší příspěvky

Dne 12.11. se v místím kině konalo promítání filmu Nebeská past, v čele s aktérem Radoslavem Grohem. Film představil autentické záběry z výstupu na himalájskou sedmitisícovku Baruntse. Horu zdolal odchovanec dvorské atletiky R. Groh společně s profesionálním skialpinistou M. Holečkem unikátní cestou - severozápadní stěnou. Rádi bychom tímto složili obrovskou poklonu oběma horolezcům. Nejen za odvážný prvovýstup, ale také za to, že výtěžek z promítání filmu věnovali dvorskému oddílu atletiky.

Ještě jednou moc děkujeme a přejeme hodně dalších zajímavých cest.

Unikátní záběry můžete shlédnout také po rozkliknutí tohoto článku.

Spustili jsme pro vás nové webové stránky. Sledujte nás zde i na našem Facebooku.